Okolo Raphinhu je rušno, keďže s jeho menom sa spájajú rôzne prestupové špekulácie. O Brazílčana mali záujem FC Barcelona, Chelsea FC, Tottenham Hotspur a Arsenal FC. Napriek tomu zatiaľ nie je jasné, kam zamieri 25-ročný ofenzivny klenot.

O hráča Leedsu sa stále zaujíma niekoľko klubov. Dôvod je celkom pochopiteľný. Brazílčan predvádzal skvelé výkony a jasne dal najavo, že jeho potenciál je obrovský. V Leedsi to pritom vôbec nemal ľahké, veď s tímom bojoval až do posledného kola o prvoligovú príslušnosť v ďalšej sezóne.

Arsenal bol odmietnutý, Barcelone chýbajú financie

Vedenie Leedsu pred niekoľkými hodinami ponuku Arsenalu odmietlo. Klub z Londýna sa o Raphinhu zaujíma už od marca tohto roka. Špeciálne tréner Arteta by si ho vedel predstaviť v mužstve pravdepodobne ako pravidelného hráča v základnej zostave, ktorý by tak vytlačil Martinelliho, Pépého či Smitha Rowa.

Brazílčana však údajne túži po prestupe do Barcelony. Tá však má značné finančné problémy a rokovania tak stroskotali na prestupovej cene, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni 65 až 75 miliónov eur.

Raphinha odohral v drese Leedsu 67 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 gólov a 12 asistencií.

Zdroj: Theatletic.com | Foto: Twitter/Fabrizio Romano