Nestrieľa a ani nikdy nestrieľal toľko gólov ako Lewandowski, Kane, Benzema či Aguero. Zdobí ho však niečo iné. V Liverpoole z neho dokázal Jurgen Klopp vymačkať to najlepšie. No realita je taká, že v júni 2023 mu končí konkrakt.

Aktuálne ho môže ktorýkoľvek klub predbežne podpísať. Odchod z Liverpoolu ale Roberto Firmino evidentne neplánuje. „Je fantastické hrať v Liverpoole futbal na najvyššom leveli so skvelými hráčmi. Som tu šťastný a plánujem tu ostať a pomáhať klubu naďalej,“ vyjadril sa 31-ročný Brazílčan.

Pred pár týždňami sa navyše vyjadril aj samotný Klopp, že najvzdory novým posilám by bol veľmi rád, ak by mal Firmina k dispozícii aj v ďalších rokoch. Ten prišiel na Anfield v roku 2015 z Hoffenheimu, zatiaľ čo v roku 2018 naposledy predĺžil kontrakt. V drese LFC má na konte 348 štartov a v nich 107 gólov a 78 asistencií. Prispel aj k titulu v Premier League a vyhral s klubom aj Ligu majstrov. Zdá sa teda, že Firmino rozhodne nemá pred sebou posledných päť mesiacov v Liverpoole.

Zdroj | Foto: Twitter