Bohužiaľ, najnovšie správy pre slovenskú cyklistiku neveštia nič dobré. Peter Sagan si síce bez problémov našiel nový tím a podpísal zmluvu na 2 roky s francúzskym celkom TotalEnergie, avšak jeho brat Juraj a Erik Baška ostávajú naďalej bez zmluvy.

Obom sa totiž končia ich kontrakty v BORA-hansgrohe a prvotné predpoklady o tom, že by mali zamieriť s Petrom Saganom do Francúzska sa nenaplnili. S trojnásobným majstrom sveta nakoniec do tímu TotalEnergie idú „len“ Maciej Bodnar a Daniel Oss. Aké alternatívny by teda mohli byť najpravdepodobnejšie u dvojice našich cyklistov?

Quick Step – Alpha Vinyl

Tento názov bude niesť od novej sezóny hviezdami preplnený belgický celok Deceuninck – Quick Step. Tvrdiť, že by jeden z najlepších cyklistických tímov sveta mohol siahnuť po jednom z tejto dvojice je síce odvážne, avšak netreba zabúdať, že jedným z dlhoročných sponzorov tohto celku je slovenská firma Janom, ktorá by si mohla vyžiadať do tímu jazdca so slovenskými koreňmi. Veď, nie tak dávno v tomto zoskupení pôsobil Martin Velits.

>>Sagan do „druhej ligy“: Slovenská cyklistika má vážny problém!<<

Elkov – Kasper

Slovenskí cyklisti môžu mať veľmi blízko k tomuto českému tímu, ktorý by po nich mohol s radosťou siahnuť. Nie len že obaja majú dostatočnú kvalitu a skúsenosti z World Tour, ale Elkov by si ešte viac rozšíril pôsobisko na slovenskom trhu. Ináč, v tomto tíme už štvrtý rok jazdí Jan Bárta, ktorý predtým taktiež pôsobil v BORA-hansgrohe a jazdci Elkovu ukazujú svoju kvalitu každý rok aj na spoločnom národnom šampionáte.

Dukla Banská Bystrica

Najznámejší slovenský cyklistický celok by taktiež s istotou nepohrdol dvojicou jazdcov, ako sú Erik Baška a Juraj Sagan. Navyše, obaja pretekári pôsobili v minulosti práve v tomto slovenskom družstve, kde by z nich boli rázom lídri celého tímu.

Koniec kariéry?

Juraj Sagan oslávi v decembri už svoje 33. narodeniny. Práve preto by starší z dvojice Saganovcov mohol v prípade neúspešného hľadania si nového tímu zvoliť aj túto alternatívu a odísť do cyklistického dôchodku. Erik Baška bude mať v januári ešte len 28 rokov a preto u neho nepredpokladáme, žeby nechcel pokračovať v profesionálnej kariére.

Juraj Sagan na fotke s Michaelom Kolářom, ktorý ukončil svoju profesionálnu kariéru vo veku 25 rokov

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/jurajsagan/erikbaska