Mať kvalitného brankára je v každom športe nesmierne dôležité, nevynímajúc hokej. Našim najlepším hokejovým brankárom ostatného obdobia je Jaroslav Halák, no debut v NHL si odbyl v sezóne 2021-22 napríklad aj Adam Húska. V zámorí ale máme aj iný talent.

Meno Tomáš Boľo slovenskému fanúšikovi nemusí byť úplne neznáme, veď v sezóne 2019-20 chytal napríklad aj za slovenskú U18 v medzištátnych zápasoch a mohli sme ho vidieť aj na súpiske juniorského šampionátu, ktorý sa bude teraz v lete hrať nanovo.

Rodák zo Žiliny už v 14tich rokoch pôsobil v Nemecku, neskôr vo Švajčiarsku a sezónu 2021-22 strávil v mládežníckej americkej súťaži NAHL. Tomáš sa stal behom sezóny jasnou jednotkou a odchytal aj takmer celé play-off za svoj klub St. Cloud Norsemen.

V základnej časti mal v 37 zápasoch úspešnosť zákrokov 91,2% a svojmu celku výrazne pomohol k triumfu v divízii. V play-off mal v jedenastich zápasoch dokonca úspešnosť zákrokov 92,0% a klub vypadol až pred bránami úplného finále. Koncom januára sa stal napríklad aj najlepším hráčom týždňa vo svojej divízii. Očakáva sa, že by mohol byť jednotkou aj na juniorskom šamionáte, a kto vie, možno raz bude hájiť aj svätyňu A-tímu.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Twitter/NAHL