Liverpool si svoju sezónu predstavoval určite inak. Po dlho očakávanom zisku domáceho ligového titulu si The Reds možno mysleli, že po úspešnej sezóne 2019/2020 to pôjde aj v tejto sezóne hladko. Zranenia im však prekazili všetky predstavy o obhajobe titulu a Klopp sa už vraj rozhliada po prestupovom trhu.

Je možné, že v lete opustí Liverpool jeden z hviezdnej ofenzívnej trojice – Salah, Mané, Firmino – a bude potrebné ho nahradiť. Nemecký lodivod si to dobre uvedomuje a loviť by chcel u španielskeho giganta. Klopp preto údajne prejavil záujem o služby talentovaného mladíka Realu Madrid Rodryga. „The Normal One“, ako sa Klopp sám nazval, už predtým prejavil záujem o tohto futbalistu, ten si však svojho času vybral madridský Real.

Liverpool ešte v poslednom letnom prestupovom období kúpil talentovaného Portugalčana Dioga Jotu, ale s možným odchodom Divocka Origiho a jedného zo spomínanej trojice, by kloppovci potrebovali posilniť ofenzívu. Mladý Rodrygo v Reale nedostáva toľko priestoru, koľko by si predstavoval a je možné, že by s prestupom do mesta na rieke Mersey súhlasil. O tom, či by mu prestup do anglického prostredia prospel, môžeme zatiaľ len polemizovať, avšak 20-ročný futbalista by mohol dostať viac príležitostí ukázať svoj talent.

Zdroj: Goal.com Foto: Twitter