Naša TIPOS Extraliga má za sebou zatiaľ len štyri kolá, z toho jeden duel (Košice vs. Slovan) sa v 2. kole neodohral a hrať sa bude v náhradnom termíne. Pohľad na tabuľku, hoci veľmi „rannú“, je ale veľmi netradičný.

Jubilejný 30. ročník samostatnej najvyššej súťaže bude po dlhých rokoch prvým, keď bude posledný celok priamo zostupovať bez možnosti udržať si ligovú príslušnosť v baráži. Samozrejme, v prípade, že by nejaký klub ekonomicky náročnú situáciu nezvládol, ani posledný by možno nezostúpil. No to je zatiaľ predčasná konšpirácia, ktorou sa zaoberať nechceme.

Čo ale tá tabuľka? Na čele je Slovan bez straty bodu o skóre pred Zvolenom, ktorý má o zápas viac ako Slovan. A spodok? Očakávalo sa, že na dne by sa mal objaviť opäť Liptovský Mikuláš, ktorý má však pekných sedem bodov, druhým reálnym kandidátom na zostup mal byť pre zmenu už 8-bodový Prešov.

Na chvoste tabuľky sú ale celkom iné celky. Bez bodú sú tak HC Košice, ako aj Dukla Trenčín. Teda dva kluby, ktoré nikdy medzi elitou nechýbali a spoločne so Slovanom najtradičnejšie celky ešte v ére Československa. Košice majú zatiaľ smolu, veď trikrát prehrali o gól. To Trenčín, ktorý hrá zatiaľ všetky duely vonku, prehral dvakrát 1:4 a dvakŕat 2:6. Je tak suverénne najhorší. Dočkáme sa nebodaj šokujúceho zostupu jedného z tradičných klubov, ktoré produkujú rok čo rok mnohé talenty?

Tvrdá rana pre štartom sezóny: HC Košice hľadajú alternatívy!

Sezóna 2022-23: Týchto 38 klubov bude hrať seniorsky hokej na Slovensku!

„Už včera bolo neskoro“: Len TOTO reálne spasí slovenský šport!

Zdroj: Športový Magazín | Foto: YouTube