Po prestupe Diega Godína do čierno-modrej časti Milána by mal Inter čochvíľa privítať vo svojom kádri ďalšiu hviezdu. Romelu Lukaku je blízko k odchodu z Manchestru United a práve “Nerazzuri” sú najväčšími favoritmi na zisk belgického útočníka.

26-ročný Lukaku už skôr deklaroval, že je odhodlaný opustiť Old Trafford. S tým by “Red Devils” nemali mať najmenší problém, keďže tréner Ole Gunnar Solskjaer plánuje prekopať svoj tím pre nadchádzajúcu sezónu a s Belgičanom už zjavne nepočíta. Naopak pre Inter je bývalý hráč Evertonu či Chelsea najväčším prestupovým cieľom tohto leta.

Podľa americkej televízie ESPN mal už Inter odoslať prvú ponuku, ktorá obsahuje dvojročné hosťovanie v hodnote 10 miliónov eur s následnou povinnosťou odkúpenia. Okrem toho by mali Milánčania zaplatiť za prestup 60 miliónov eur. Z toho Manchester príliš nadšený nie je a pravdepodobne odmietne túto prvú ponuku, keďže Lukakua sú ochotní pustiť za najmenej 80 miliónov eur. Údajne však Inter špekuluje s rôznymi alternatívami ako výmena Icardi – Lukaku alebo Nainngolan – Lukaku plus doplatok. Isté je, že Inter má enormný záujem o Belgičana a bude sa snažiť dotiahnuť tento možný prestup do úspešného konca.

lukaku manchester

Zdroj: Express.uk | Foto: Twitter