Je viac ako pravdepodobné, že hokejový  SLOVAN Bratislava sa už na budúcu sezónu v druhej najlepšej súťaži na svete nepredstaví. Priznalo to aj vedenie klubu  aj hráči. Slovanisti pôsobili v KHL tri sezóny. Najväčší úspech dosiahli hneď v tej prvej, keď dokázali postúpiť do play off – tam síce podľahli silnému Dinamu Moskva 0: 4 na zápasy, ale práve táto sezóna nám najviac utkvela v pamäti. Minulý ročník bol celkom slušný, no aj napriek tomu na postup chýbalo pár bodov. Kluby ako CSKA Moskva, Dinamo Moskva, SKA Petrohrad, Kazaň, či Magnitogorsk na Slovensko predsa nechodia každý deň, no aj tomu je momentálne takmer s istotou koniec.

Najväčšou otázkou v súčasnosti je, či sa hlavné mesto predstaví nasledujúcu sezónu v slovenskej extralige alebo v niektorej susednej lige. Zástupcovia klubov hokejovej Tipsport extraligy si vedia predstaviť, že v budúcej sezóne by v súťaži pôsobil aj Slovan Bratislava. Ako uviedol riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Vladimír Paštisnký, tak by účasť Slovana pomohla našej lige nielen športovo, ale i marketingovo .

Už pri odchode Slovana do KHL sa predstavitelia klubov a členov Pro-hokeja dohodli, že bratislavský tím sa v prípade ukončenia pôsobenia v nadnárodnej lige vráti do extraligy, čo je aj najjednoduchšie z administratívneho hľadiska.