Londýnsky Arsenal v tohtoročnej sezóne len veľmi ťažko hľadá svoju tvár. Jeho herný prejav a predovšetkým výsledky sú zatiaľ sklamaním nielen pre trénera Arséna Wengera, ale hlavne pre jeho najvernejších fanúšikov. Nenapomáha k tomu ani už pomerne dlhodobý spor medzi útočníkom Alexisom Sánchezom a Wengerom. A ešte väčšie vášne v médiách aj v radoch fanúšikoch rozvírila informácia, že po prípadnom odchode Sáncheza, by sa mohol na jeho mieste objaviť gabonský reprezentant Pierre-Emerick Aubameyang.

Bolo že to radosti a eufórie, keď pred sezónou 2014/2015 dorazil na Emirates Stadium Alexis Sánchez a hneď sa uviedol skvelými výkonmi a parádnymi gólmi, dokonca úvodná sezóna vo farbách “Kanonierov” bola jeho najlepšou, z čoho mal určite najväčšiu radosť nejeden fanúšik Arsenalu. Ale postupom času sa jeho vzťah so skúseným lodivodom Wengerom začal komplikovať. Horkokrvnéhmu Čiľanovi sa začala nepozdávať herná filozofia francúzskeho kouča, dostával sa s ním do verbálnych prestreliek a začal viac zohrievať lavičku náhradníkov ako pobehovať po ihrisku a strieľať dôležité góly.

Zákonite nielen jeho forma, ale rovnako aj forma Arsenalu išla prudko nadol. V médiách sa začalo šuškať, že Čiľan už nechce obliekať dres “Kanonierov” a hľadá si nový angažmán. Klinčekom do rakvy bol posledný zápas Arsenalu na pôde Bournemouthu, na ktorý ho Wenger ani nenominoval. Nebolo tomu prvýkrát, čo sa Sánchez nedostal na súpisku Arsenalu. Dozaista sedel doma pri televízii a možno sa aj zabával na tom, ako ešte stále jeho súčasný klub zahanbujúco prehral na pôde nováčika.

Arsenal absentuje v strieľaní gólov a dozaista mu chýbajú aj tie Sánchezove. Wenger teda nemá na výber a hľadá za neho adekvátnu náhradu. Keď v médiách zarezonovala informácia Aubameyang do Arsenalu, mnohí sa tomu potešili, ale odborníci nad týmto rozhodnutím iba pokrútilo hlavami. Aubameyang nepatrí medzi žiadnych “poslušných hráčov“, lebo v drese jeho súčasného zamestnávateľa z Dortmundu vyvádza ako malý chlapec. Takisto ako Sánchez, aj on sa už neraz ocitol mimo súpisky mužstva a hľadal si voľné miesto na tribúne.

Preto sa mnohí pýtajú, či je voľba nahradiť Sáncheza Aubameyangom správna. Wenger je uznávaný futbalový odborník a nemá zľutovanie so žiadnou hviezdou. Jasne to dokázal aj v prípade Sáncheza, takže na to musí byť psychicky pripravený aj Aubameyang, pokiaľ sa jeho prestup do Arsenalu zrealizuje. Pokiaľ tomu tak nebude, nová posila do útočných radov “Kanonierov” bude skôr príťažou, než prínosom. Čas ukáže, ako tomu naozaj bude.

Foto: Facebook, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

MiroS
V živote som sa chcel venovať hádam všetkému, ale najviac ma lákalo pracovať v masmédiách alebo v žurnalistike. Next media group mi poskytla takúto šancu, tak sa ju pokúsim čo najlepšie uchopiť a nesklamať hlavne samého seba.