Jarná časť európskych pohárových súťaží už pozná zloženie zápasov. V Lige Majstrov sa proti sebe postavia proti sebe Real s Liverpoolom či PSG s Bayernom, v Európskej lige na seba narazí jednooký so slepým a teda Barcelona s Manchestrom United. V Európskej konferenčnej lige zaujme dvojica Braga – Fiorentina.

Vo švajčiarskom Nyone dnes vyžrebovali dvojice tímov, ktoré si to medzi sebou rozdajú na jar v troch európskych pohárových ligách. Najskôr bolo vyžrebované osadenie najprestížnejšej Ligy Majstrov, neskôr sa žrebovala baráž o účasť v osemfinále Európskej ligy a napokon uzreli svetlo sveta aj dvojice v baráži o účasť v osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

V Lige Majstrov azda najviac zaujala dvojica Real Madrid – Liverpool, či zistenie, že LM v tejto sezóne nevyhrá buď Paríž St. Germain a Bayern, nakoľko sú ďalšou osemfinálovou dvojicou. Okrem nich istotne zaujme aj dvojzápas Dortmundu s Chelsea. Škriniarov Inter dostal priaznivé Porto.

Európska liga takisto priniesla zaujímavý žreb. Ťahákom je jednoznačne dvojzápas Barcelona – Manchester United, no atraktívnymi duelmi môžu byť aj zápasy Sevilly proti PSV Eindhoven, Salzburgu s AS Rím a ofenzívne ladeným Leverkusenom proti AS Monaku.

Žreb Európskej konferenčnej ligy takisto priniesol interesantné zloženie. Najkvalitnejšími dvojicami vyzeráju byť Braga s Fiorentinou a Šachťar so Stade Rennes, zaujímavé zápasy môže priniesť aj „dvojička“ Trabzonspor – Bazilej aj s účasťou Mareka Hamšíka. Na Slovensko pravdepodobne zavíta cyperská Larnaka, keďže v Košiciach našli svoj prechodný domov futbalisti Dnipra-1 pre svoje európske zápasy. Malo by to tak ostať aj v jarnej časti.

Zdroj|Foto: Twitter