Hneď na začiatku si musíme vyjasniť dôležitú vec. Tento článok určite nechce uraziť celé Slovensko a slušných futbalových fanúšikov. Je však potrebné poukázať na inteligenciu niektorých jedincov, ktorí v 21.storočí urážajú na ihrisku hráča tmavej pleti rasistickými zvukmi.

Žiaľ aj oni sú súčasťou nášho národa a preto je nadpis taký aký je. Vo fortunaligovom zápase o udržanie sa v najvyššej súťaží privítala Nitra na svojom ihrisku Pohronie. Domáci prehrali 0-2, pričom jedným gólom sa blysol pohronský záložník tmavej pleti Alieu Fadera. A práve to asi neuniesli fanúšikovia Nitry, ktorí rasistickými prejavmi z tribúny urážali rasovú príslušnosť 18-ročného Faderu.

Ten napokon v 88. minúte aj pričinením tohto faktoru uvidel druhú žltú kartu a putoval spod sprchy predčasne. „Je to veľmi zlé, ľudia by sa mali zmeniť. Je to náročné a nie je ľahké o tom hovoriť. Verím, že sa to v budúcnosti zmení,“ vyjadril sa po zápase Fadera. A veru by sa mali takíto fanúšikovia zmeniť. Pretože toto nie je len urážka športu, ale hlavne urážka človeka. Preto by možno bolo na mieste nepotrestať Nitru ako klub, ale fanúšikov ako ľudí.

Rasizmus a vulgarizmy v Nitre:

Zdroj: Facebook/Šport v RTVS | Foto: Facebook/FK Pohronie