Ján Laco (ilustračné foto)

Kevin Lalande (Bielorusko)

Aj v ostatnom zápase s Dánskom sa tento 28-ročný brankár zaskvel viacerými brilantnými zákrokmi. Za nie vždy istou obranou Bieloruska si gólman CSKA Moskva zatiaľ drží vysoký štandard a s percentuálnou úspešnosťou zákrokov na hranici 94% patrí medzi najlepších na šampionáte.

Timo Pielmeier (Nemecko)

Pustiť za svoj chrbát jedinú strelu a pritom prehrať celý zápas, to zamrzí…Pri svojej premiére na šampionáte však Timo Pielmeier obstál a v napätom zápase so Švajčiarskom dlho držal nádeje svojho tímu nad vodou.

Robert Kristan (Slovinsko)

V súboji so Slovenskom privádzal brankár Pardubíc svojim umením elitných útočníkov súpera do zúfalstva. Odkliať Kristanove čaro sa podarilo Meszárošovi s Gáboríkom až v záverečnej tretine, dovtedy ale predviedol 32-ročný Slovinec zopár podarených brankárskych kúskov.

Ján Laco (Slovensko)

Laco v každom zápase v Ostrave svojimi zákrokmi dokazuje, že je jasnou a oprávnenou jednotkou v bráne tímu Vladimíra Vůjtka. Dobrú prácu odviedol aj v zápase so Slovinskom, keď úspešne čelil 22 strelám súpera.

Cristobal Huet (Francúzsko)

Duel s Rakúskom bol pre Francúzov prvým trojbodovým na aktuálnych majstrovstvách a zásluhu na tom má nepochybne aj Cristobal Huet. 39-ročný veterán, ktorý v dresoch L.A., Montrealu, Washingtonu a Chicaga odchytal 8 sezón v NHL, zažíva na šampionáte druhú mladosť a svedčí o tom, že niektorí brankári zrejú ako víno.