Kanadsko-americká NHL sa snaží byť čoraz viac atraktívnejšou pre divácke oko. Aj preto prišla so zmenou pravidiel, ktorá zmenšila brankársku výstroj. Vedenie ligy si od toho sľubovalo viac gólov, no zdá sa, že spôsobili skôr jeden veľký problém. 

Jeden z prvých odporcov z radov samotných brankárov je zdá sa Brian Elliott. Ten sa pre denník Courier-Post vyjadril o nových menších chráničoch rúk a hrudníka v negatívnom zmysle. “Adresoval som zopár mailov Kayovi Whitmoreovi. Na rukách mám šialené množstvo modrín,” vyžaloval sa brankár Philadelphie Flyers. Ten mal na mysli muža, ktorý má v NHL podobné veci na starosti.

Podľa 33-ročného gólmana je primárnym problémom neúplná penová výplň na chráničoch, ktoré chránia ruky. “Takmer každá strela, ktorú nezneškodníte lapačkou alebo vyrážačkou, vám spraví na tele modrinu,” posťažoval si kanadský rodák. Whitmore na sťažnosti ihneď reagoval a uviedol, že sa budú daným podnetom zaoberať. Nechcú totiž dosiahnuť ,aby brankári išli do bránkoviska so strachom a nedajbože sa báli puku. A už vôbec im nejde o to, aby trpeli.

Zdroj: Sportsnet.ca | Foto: Twitter