Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík prežil najlepšie roky svojej klubovej kariéry vo farbách SSC Neapol. Všetko však mohlo byť inak. Na povrch sa totiž dostali správy o tom, že nechýbalo veľa a slovenský stredopoliar mohol obliekať dres známeho veľkoklubu.

Marek Hamšík prestúpil do SSC Neapol v roku 2007 za 5,5 milióna eur z talianskej Brescie. V tíme, kde svojho času pôsobil aj Diego Maradona, sa vypracoval na jedného z najleších hráčov Serie A a dokonca aj prekonal slávneho Argentínčana v počte gólov za SSC. Niekedy v rozmedzí rokov 2015/2016 sa však mohlo všetko zmeniť.

O Mareka Hamšíka mal mať totiž záujem Juventus. Celý transfer nebol ďaleko od zrealizovania a údajne to padlo až na samotnom hráčovi, ktorý odmietol opustiť Neapol. Aký by malo toto rozhodnutie dopad na jeho kariéru, to sa už bohužiaľ nikdy nedozvieme. Hamšík sa totiž rozhodol z Neapola odísť do Číny, avšak najnovšie sa spomína aj jeho možný návrat do známeho európskeho celku, kde by mal teoretickú možnosť zahrať si aj v prestížnej Lige majstrov.

Zdroj: Digisport.sk | Foto: Twitter