Včerajší futbalový sviatok El Clásico priniesol vynikajúci futbal a z výhry 2:3 sa napokon tešili hráči FC Barcelona. Jedinou škrvnou na inak skvelom futbalovom predstavení, bolo vylúčenie stopéra Realu Madrid Sergia Ramosa v 78.minúte. Bola to zaslúžená červená karta?

Hráči Realu Madrid si vo včerajšom stretnutí La Ligy skomplikovali cestu za titulom, keď doma podľahli Barcelone v slávnom El Clásicu 2:3. Oba celky majú teraz na svojom konte zhodne po 75 bodov, ale Real má jeden zápas k dobru. Do konca súťaže zostáva Barcelone 5 zápasov a „Bielemu Baletu“ 6. Záver sezóny tak bude v Španielsku ešte veľmi zaujímavý, ale vráťme sa späť k včerajšiemu stretnutiu v Madride.

Po prvom polčase bol stav nerozhodný 1:1, keď na otvárací gól Casemira odpovedal Lionel Messi týmto krásnym gólom. V druhom polčase poslal Barcelonu v 73.minúte do vedenia Rakitič, ale v 85.minúte vyrovnával na 2:2 Rodríguez. Už už sa zdalo, že stretnutie sa skončí deľbou bodov. V nadstavenom čase druhého destva však druhýkrát gólovo udrel Messi a rozhodol o výhre katalánskeho klubu.

Jedinou škvrnou na inak skvelom futbalovom predstavení bol moment zo 78.minúty, kedy dostal stopér Realu Madrid Sergio Ramos červenú kartu po súboji s Messim. Okamžite po Ramosovom vylúčení sa na sociálnych sieťach rozprúdili vášnivé debaty o tom, či bola táto karta zaslúžená alebo Messi tento súboj prifilmoval. V oboch fanúšikovských táboroch sa názory na tento incident líšia a tak vám ponúkame spomalené zábery z tohoto momentu. Tie vám možno napovedia viac o tom, na ktorej strane je pravda. 🙂