Ak fandíte Liverpoolu alebo ste sledovali pred cca desaťročím Premier League, meno Daniel Agger pre vás zrejme nebude neznáme. Dánsky stopér, ktorý mnohokrát nastúpil aj po boku Martina Škrtela, hral za LFC v rokoch 2006-2014.

Aggerova kariéra ale nebola úplne klasická. Zdravotné problémy ho často sužovali, a to až natoľko, že musel často trénovať či hrávať nielen so sebazaprením, ale aj s tabletkami proti bolesti. I tak ale za LFC odohral 232 duelov, z toho 175 v Premier League.

Do klubu prišiel v roku 2006 z kodaňského Brondby a v roku 2014 sa doňho zase vrátil. Celkovo v ňom odohral 77 stretnutí a v 31 rokoch napokon ukončil aktívnu kariéru. Na rozdiel od iných bývalých hráčov sa ale nevrhol hneď na iné futbalové úlohy.

Už behom hráčskej kariéry založil spoločnosť KloAgger, ktorá sa zaoberá odpodovými vodami. Okrem toho sa stal aj spoluvlastníkom siete tetovacích štúdií, keďže on sám má množstvo tetovaní, okrem iných má do kože zapísaný aj nápis Y.N.W.A (skratka liverpoolskeho You´ll never walk alone).

Aktuálne je ale predsa len aktívnym aj vo svete futbalu. V roku 2021 sa stal hlavným trénerom dánskeho klubu HB Køge, ktorý hrá druhú najvyššiu súťaž. Samotný Agger sa nedávno dokonca zapísal aj na súpisku tohoto celku z mesta, ktoré má necelých 40 tisíc obyvateľov, a to pre prípad, že by mal tím problém so zraneniami či inými absenciami. Vcelku postrý život, nemyslíte?

Kanonier Škrtel: V 8. lige má takúto skvelú štatistiku!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daniel Agger (@danielagger22)

Zdroj: Sportbible | Foto: Twitter