Hoci väčšina hokejistov zažíva, aspoň čo sa produktivity týka, svoje najlepšie sezóny keď má okolo 25 rokov, existujú aj výnimky. Jednou z nich je aj štvrtý najproduktívnejší hráč aktuálneho ročníka NHL, ktorý je zároveň druhý v počte bodov na zápas.

31-ročný Nazem Kadri sa stal prvou voľbou Toronta Maple Leafs vo vstupnom drafte 2009, no prvých päť sezón pendloval medzi NHL a farmárskou AHL. V lete 2019 sa prvýkrát (a dodnes naposledy) sťahoval, a stal sa hráčom Colorada. V ňom teraz zažíva sezónu snov.

Po 30 odohratých zápasoch má na konte už 48 bodov (13+35), čo činí priemer 1,6 bodu na zápas. V jeho doteraz najlepšej sezóne (2016/17) pritom získal 61 bodov v 82 zápasoch, čo činilo 0,74 bodu na zápas. A napríklad, 35 asistencií ešte nikdy nezískal.

Je tak priam neuveriteľné, ako mu tento ročník vychádza. Produktívnejší sú len Draisaitl, Ovečkin a McDavid, pričom posledný menovaný má ako jediný lepší bodový priemer na zápas (1,61 vs 1,60 bodu). Dokáže si Kadri udržať túto fazónu a napríklad atakovať 100-bodovú métu? S aktuálnym priemerom by mohol dokráčať až k 130-bodovej méte, to je však pomerne nepravdepodobné.

→ HLASUJTE ZA SVOJ NAJOBľÚBENEJŠÍ KLUB V NHL

→ KAM BY MOHOL ZAMIERIŤ HALÁK?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nazem Kadri (@43kadri)

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Instagram/43kadri