Je v azda najlepšom futbalovom veku, no jeho kariéra je pomerne zvláštna. “Ako slepý k husliam” sa dostal k trofeji v Premier League, ktorú nikdy nezískal ani taký Steven Gerrard či Harry Kane. Následne herne i cenovo rástol, no to je evidentne minulosťou.

Ako prví väčšine z nás pri titule Leicestru zo sezóny 2015/16 napadnú Jamie Vardy, N´Golo Kanté či Kasper Schmeichel. K titulu sa ale určitou mierou pričinil aj dnes 25-ročný Demarai Gray. Ten prišiel v januári 2015 z druholigového Birminghamu City za 5 mil. € a naskočil do 12 stretnutí. Následne sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy a do roku 2020 stihol odohral 169 duelov za “líšky”.

V januári 2021 prestúpil pár mesiacov pred koncom kontraktu za “symbolické” dva milióny do Leverkusenu. Tam sa ale priliš neuchytil a po pol roku sa vracia do Anglicka. Kto by si myslel, že za krídelníka bude musieť záujemca zaplatiť trošku vyššiu čiastku, mýlil by sa.

Gray teraz prestupuje do Evertonu a ten zaňho zaplatí taktiež len 2 mil. €, čo je len zlomkom jeho niekdajšej trhovej hodnoty. Tú mal ešte koncom roku 2018 na úrovni 15 miliónov. Podarí sa v Evertone 38-násobnému mládežníckemu reprezentantovi Anglicka zaspomínať na lepšie časy?

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter