Nie všetci hráči dokonale naplnia svoj potenciál, o čom by vedeli rozprávať aj v FC Barcelone. Pred štyrmi či piatimi rokmi sa o vtedy čerstvej tvári v kabíne katalánskeho giganta hovorilo ako o jednom z najlepších a najcennejších hráčoch na svojom poste, jeho cena podľa Transfermakrt bola až na 60 miliónoch eur. Krátko na to sa situácia zmenila.

Dnes patrí Samuel Umtiti k hráčom, ktorých sa chce Barca za každú cenu zbaviť. Údajne totižto poberá gigantických 12 miliónov eur ročne, zatiaľ čo jeho prínos tomu nezodpovedá. V každej z ostatných troch sezón odohral menej než 20 duelov, v práve skončenom ročníku jeho minutáž nedosiahla ani 1000-minútovej hranice.

Umtiti je v Barcelone od leta 2016 a jeho kontrakt je platný do júna 2023, avšak vedenie FC Barcelony sa ho pokúsi tak, ako niekoľko ďalších “preplatených” hviezd, zbaviť. Najnovšie správy hovoria o tom, že klub prikývne aj na ponuky vo výške 5-10 miliónov eur, čo je prakticky len desatina jeho odhadovanej ceny spred štyroch rokov. 28-ročný Umtiti, ktorý v roku 2019 vypadol z francúzskej reprezentácie, predtým pôsobil v Lyone, odkiaľ do Španielska zamieril za 25 miliónov eur a v ročníkoch 2016/17 a 2017/18 sa stal hlavným “parťákom” Piquého.

Zdroj: In-24.com | Foto: Twitter