Hosťovania sú vo futbale vcelku dobrá vec. Slúžia predovšetkým pre hráčov, ktorí vo svojom materskom klube nedostávajú príležitosti, aby nabrali formu inde. Hráč, ktorý však svoju formu naopak na hosťovaní stratí, je vcelku raritou. No aj takí sa nájdu.

Bolo to obrovské prekvapenie, keď FC Barcelona ohlásila v januári 2019 novú posilu do útok, ktorú podpísali na hosťovanie do svojho tímu. Kevin-Prince Boateng prišiel 22. januára na polročné hosťovanie z talianskeho Sassuola do Katalánska za sumu 1 milión eur. Barca dokonca dostala možnosť podpísal rodáka z Berlína za 8 miliónov eur. To však nevyužila a niet sa čomu čudovať. Boatengova štatistika bola hrozivá.

V štyroch dueloch, do ktorých nastúpil (3 v lige, 1 v Copa del Rey) si nepripísal ani jeden gól a ani jednu asistenciu. Maximálne tak inkasoval žltú kartu v zápase proti Celte Vigo a aj kvôli týmto katastrofálnym štatistikám sa radí medzi najhorších hráčov, ktorí obliekali dres Blaugranas. Napriek tomu si Ghančan svoje pôsobenie v Katalánsku nesmierne užil.

“Tých 6 mesiacov v Barcelone bolo neuveriteľných. Najskôr som neveril, že ma chcú. Myslel som si, že záujem má o mňa Espanyol Barcelona, nie FC Barcelona,” vtipne poznamenal aktuálny útočník AC Monza. “Pri tréningu s Messim som stratil reč. Vždy som vravel, že Cristiano Ronaldo je najsilnejší na svete, ale Messi je iná vec, nie je normálny. Trénoval som s ním a po prvýkrát v kariére som sa cítil malý. Robil neuveriteľné veci, ktoré ma skoro donútili povedať: “Odchádzam, končím s futbalom,” spomínal Boateng pre DAZN Italia.

Po skončení hosťovania v Barcelone sa Boateng najprv odobral do Fiorentiny, následne si na pol sezóny odskočil do Besiktasu a dnes brázdi druholigové trávniky v klube AC Monza. V tomto talianskom klube, ktorý vlastní Silvio Berlusconi strelil Boateng 2 góly v 7 zápasoch a jeho cieľ je jasný: dostať Monzu do Serie A. “Ak ju tam dostanem, vymyslím si nový tanček na oslavu gólu,” zaklincoval vtipne 33-ročný útočník.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter