Hoci na jeseň oslávi už svoje 35. narodeniny a jeho tím zostupuje do druhej ligy, nemusí sa o svoju budúcnosť báť. Jermain Defoe je najväčšou hviezdou Sunderlandu a v zmluve má klauzulu, ktorá hovorí o tom, že v prípade zostupu môže zadarmo odísť!

No a keďže Sunderland bol od začiatku súťaže najslabším článkom celej súťaže, netreba sa čudovať jeho zostupu. Chudobných šesť víťazstiev. Z toho dve nad Hullom, ktorý je vďaka tomu taktiež do bojov o záchranu namočený až po uśi a jeden senzačný výprask 0:4 v Crystal Palace, jednoducho na záchranu stačiť nemôžu.

Jermain Defoe bol jediným svetlom v tme, veď sám strelil pätnásť z dvadsiatich ôsmych gólov svojho tímu a z celej sezóny vynechal len desať minút. Na hrote drel, no nemal podporu. Po sezóne zrejme po dva a pol roku v klube skončí, čomu sa pri pohľade na záujemcov o jeho služby netreba čudovať. Na anglického útočníka, ktorý sa tento rok opäť prebojoval aj do reprezentácie, majú zálusk West Ham, Bournemouth, Crystal Palace, West Bromwich či Newcastle. Dokonca sa vynorili aj trošku nereálne špekulácie o jeho návrate do Tottenhamu, v ktorom je klubovou legendou. Do úvahy prichádza aj americká MLS, ktorú si už taktiež krátkodobo vyskúšal.

Siedmy najlepší strelec v histórií Premier League môže v prípade zotrvania v súťaži pomýšľať na posun pred Robbieho Fowlera. Ak by sa udržal vo forme ešte dva roky, úplne nereálny nie je ani jeho posun na štvrté miesto pred Lamparda a Henryho, na ktorých stráca 20, resp. 18 gólov.

Foto: Facebook