Tréner Ernesto Valverde si dobre uvedomuje, že FC Barcelona už čoskoro bude potrebovať náhradu za Luisa Suázera. Uruguajský kanonier a aktuálne štvrtý najlepší strelec v histórii klubu oslávi v januári už svoje 33. narodeniny, čo je vek, keď už pomaly musí uvažovať aj o konci kariéry.

Uruguajský útočník síce aj naposledy strelil neuveriteľný gól proti Mallorke a v sezóne 2019/20 sa presadil už jedenásť krát, no už druhým rokom sa neustále špekuluje o tom, kto ho raz nahradí. Nie je vylúčené, že by k tomu mohlo dôjsť napríklad už v lete 2020. Pred sezónou síce prišiel do Katalánska Antoine Griezmann, no ten hrá viac z krídelných priestorov a rozhodne to nie je taká klasická “deviatka”, akou je Suárez.

Valverde sa nechal počuť, že si vie veľmi dobre predstaviť v klube najmä vďaka komplexnosti a dominantnej hre vo vzduchu Harryho Kanea. Ten je dlhodobo aj v merku Realu Madrid. Anglický útočník a dočasný kapitán Tottenhamu je však už vo svojich dvadsiatich šiestich rokoch hrajúcou ikonou klubu zo severu Londýna, kde má zmluvu do roku 2024.

Okrem toho po MS 2018 v Rusku dostal aj vyznamenanie od britskej kráľovnej, keďže doviedol Anglicko ako kapitán do semifinále. Mimo toho je Kane pre anglickú futbalovú verejnosť akýmsi symbolom a vzorom aj pre svoje správanie, keďže na rozdiel od mnohých iných hviezd nemal nikdy nejaké problémy so zákonom a v médiách je výhradne zmieňovaný len v súvislosti so športom.

Cena tretieho najlepšieho strelca v histórii Tottenhamu sa má ale pohybovať až nad hranicou dvesto miliónov libier, a teda by sa mohol stať vôbec najdrahším futbalistom histórie. Jeho prestup je však podľa anglických médií takmer nemožný a žiadny španielsky gigant vraj naňho nemá nárok.

To Lionel Messi má vraj iné riešenie na posilnenie ofenzívy. Argentínska legenda a 6-násobný držiteľ Zlatej lopty má poukazovať na svojho krajana Lautara Martineza pôsobiaceho v milánskom Interi. 22-ročný útočník sa v uplynulej sezóne presadil len deväťkrát, no aktuálne behom troch mesiacov nastrieľal už trinásť gólov.

Zdroj: Eldesmarque.com | Foto: Twitter