Real Madrid patrí k najhodnotnejším značkám na športovom trhu. Aj preto je až udivujúce, že do tímu neprišla žiadna výrazná posila, najmä po odchode Cristiana Ronalda. As.com teda prišiel so zaujímavým výpočtom sumy, ktorú by mohol mať “Biely balet” k dispozícii na prestupy. 

Ako sme vás informovali, španielsky gigant mal mať údajne tajnú dohodu s AS Monaco na prestup Kyliana Mbappého, za ktorého mal pripravených 180 miliónov eur (vrátane daní by to činilo 214 miliónov). Z prestupu však vzišlo kvôli tomu, že sa mladík rozhodol upísať PSG. Čo teda v Madride spravili s peniazmi, ktoré nepoužili na spomínanú kúpu?

Do nových hráčov investovali v Madride okolo 140,5 milióna eur. Hovoríme o príchode Courtoisa (35 miliónov), Odriozolu (30 miliónov), Mariana (22 miliónov), Rodryga (45 miliónov)a Lunina (8,5 milióna). 45 miliónov, ktoré “Los Blancos” zaplatili za Viniciusa, sa do tejto sumy nerátajú, keďže boli uhradené ešte v máji minulého roka a teda aj pred samotnou dohodou o príchode Kyliana Mbappého.

Kylian Mbappé s logom PSG

Ak sa pozrieme na obdobie po neúspešnej dohode, tak z hlavného mesta Španielska odišli Morata (66 miliónov eur), Danilo (30 miliónov) a Ronaldo (100 miliónov). Madridský klub tak iba čo sa týka prestupov, získal o 55,5 milióna viac ako minul na príchody hráčov.

Ak teda prirátame túto čiastku k peniazom vyčleneným na príchod Mbappého, výsledná suma bude 269,5 milióna eur, ktoré by mohli byť vyčlenené na prestupy. Navyše sa na Santiaga Bernabéua chystajú podpísať novú zmluvu so spoločnosťou Adidas, ktorá im vynesie skoro dvojnásobný príjem ako doteraz. Fanúšikovia Realu Madrid sa tak nasledujúce prestupové obdobia majú na čo tešiť!

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.