Šípky sa stávajú stále väčším fenoménom a najlepší hráči sa stávajú celebritami s pomerne tučnými kontami. Aktuálnou svetovou jednotkou je 52-ročný škótsky šoumen Peter Wright. A to najmä vďaka tomu, že v januári ovládol MS 2022.

V súčasnosti, samozrejme, nechýba ani v Premier League. Tá je podobne, ako napríklad UK Open, Player Championship, World Cup of Darts či ďalšie podujatia veľmi zaujímavou a sledovanou súťažou. Peter Wright ale teraz prišiel s celkom zaujímavým nápadom, aký nemá obdobu.

V čom spočíva jeho nápad? „Rád by som si zahral na nejakom obrovskom turnaji, ktorého by sa mohli zúčastniť profesionáli i tisícky amatérov. Hralo by sa len na jeden víťazný leg do 1001 a vklad by bol povedzme len jedna libra. Víťaz by bral všetko,“ povedal.

Samozrejme, ťažko si taký kolosálny turnaj predstaviť a aj skutočnosť, že by si niekto hodil na terč pár šípiek a meral by i niekoľkohodinovú cestu, je zvláštne a možno nie úplne domyslené. Ale šlo by skôr o stretnutie nadšencov s „hviezdami“, ktoré by bolo zážitkom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Wright (@peter_snakebite_wright)

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram/Peter Wright