Stále len 22-ročný francúzsky ofenzívny univerzál Ousmane Dembélé strávil počas svojej krátkej kariéry na listine zranených viac času, ako mnohí veteráni za pätnásť či dvadsať rokov aktívnej činnosti. Jeden z najdrahších futbalistov histórie je z tohto pohľadu pre FC Barcelonu hotovým nešťastím.

Oficiálne zdroje uvádzajú, že Barcelona ho kúpila z Dortmundu za 125 miliónov eur. Jeho ročný plat sa pohybuje na úrovni 12 miliónov eur a poriadne drahé sú aj jeho operácie na špičkových klinikách a následné rekonvalescencie.

Pozrime sa však na jeho aktuálne štatistike v španielskom veľkoklube, za ktorý si do konca aktuálneho ročníka s určitosťou nezahrá. Behom troch sezón nastúpil celkovo 74 zápasov, počas ktorých strávil na trávniku po zaokrúhlení 4 200 minút. Zaznamenal 19 presných zásahov.

Keďže nedokážeme určiť, koľko Katalánci zarobili na jeho dresoch či vďaka iným marketingovým aktivitám, nemožno určiť, na koľko peňazí ich vyšiel priemerne každý Dembélého gól či minúta na ihrisku. Ak však budeme počítať s 12-miliónovým ročným platom, môžeme si aspoň vyhodnotiť, koľko zarobil francúzsky “magnet na zranenia” vďaka svojmu účinkovaniu v klube.

Ousmane DembéléPrepočty:

Keďže si až do konca sezóny určite nezahrá a Barcelona ho získala koncom augusta 2017, do konca sezóny 2019/20 mu celkovo vyplatí v hrubom 34 miliónov eur. To znamená, že Dembélé zinkasoval:

  • za každý gól 1 789 000 eur
  • za každý štart 459 000 eur
  • za každú minútu na ihrisku 8 095 eur

Čo je to však v porovnaní s faktom, že behom sezóny 2019/20 stihol streliť iba jediný gól?Ako už bolo spomenuté, jedná sa o hrubý príjem (pred zdanením) a samozrejme hráči strávia množstvo času tréningami či cestovaním, takže tieto sumy sú len priamo za to, čo vidí divák.

Zdroj: Transfermarkt.com, Mywage.org, Wikipedia | Foto: Twitter