Nórsky útočník v službách Borussie Dortmund neprestáva udivovať svet. Hoci len v júli oslávil svoje 21. narodeniny, na svojom konte má už 144 gólov na seniorskej úrovni. A to aj vďaka hneď jedenástim hattrickom, z ktorých ten zatiaľ posledný strelil v utorok do siete Gibraltáru vrámci kvalifikácie o MS 2022.

Možno sa nám nemusí zdať, že jedenásť (aspoň) 3-gólových zápasov je až tak veľa, no naozaj to dosť je. Samozrejme, len ťažko ho zatiaľ porovnávať s Ronaldom či Messim, ktorí ich behom svojich famóznych kariér strelili 57, resp. 54. To sú ale čísla “ako z iného sveta”. Minimálne v porovnaní s inými hráčmi.

Behom 21. storočia totižto oni dvaja strelili 50+ hattrickov, zatiaľ čo tretí je v tomto porovnaní Luís Suárez (29) a štvrtý Robert Lewandowski (24). Nik iný ich nezaznamenal ani dvadsať. Haaland je ale na spomínanom čísle jedenásť už teraz, pričom na takúto métu nedosiahli ani mnohé veľké mená svetového futbalu.

Koho Haaland prekonal?

Falcao, Ingazhi, Owen, Berbatov a van Persie ich strelili po desať, Rooney, Klose a Torres po deväť, Eto´o a Raúl po osem či Tévez, Drogba a Villa len po sedem. A nutno povedať, že všetko sú to hráči, ktorí sa do dejín futbalu zapísali tučným písmom a možno ich považovať za legendy. Kam to až bude schopný dotiahnuť talentovaný Nór?

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter