Po tom, ako boli rozlosované skupiny Ligy majstrov, skupina H mala mať pomerne jasného favorita v podobe PSG, zatiaľ čo Juventus a Benfica mali bojovať o druhé postupové miesto a Maccabi Haifa bola jasným outsiderom.

Napokon ale všetko dopadlo trošku inak. Dvojica PSG – Benfica mala bilanciu 4-2-0, dvojica Juventus – Maccabi Haifa pre zmenu 1-0-5.

V prospech Juventusu, ktorý si na jar zahrá aspoň Európsku ligu, rozhodlo kritérium č. 5. Pri rovnosti bodov a skóre 3:3 zo vzájomných duelov mal Juventus lepšie celkové skóre. Prehral totižto všetky ostatné duely len o gól, zatiaľ čo izraelský majster prehral dvakrát o dva a dvakrát dokonca o päť gólov.

Ešte šialenejšia zhoda sa ale vyskytla medzi francúzskym a portugalským gigantom. Napokon sa z prvenstva v skupine raduje Benfica, ktorá napodobnila PSG pri likvidácii Haify. PSG vyhralo doma s izraelským zástupcom 7:2, Benfica teraz na jeho pôde 1:6.

Tak Benfica, ako aj PSG, ukončili skupinu so 14 bodmi, čo je prvá zhoda. Druhým kritériom sú body zo vzájomných zápasoch, tretím rzdiel skóre z nich. Keďže oba duely skončili 1:1, tak panovala zhoda, pričom logicky teda strelili v dueloch aj rovnaký počet gólov, čo je štvrté kritérium (to sa zdá byť identické ako tretie, no UEFA ho má zaradené do zoznamu pre prípad, že by sa robila minitabuľka viac ako dvoch tímov).

Čo teda ďalej? Piate kritérium je celkový rozdiel skóre v skupine, šieste vyšší počet gólov v skupine. Oba kluby ale mali identické skóre 16:7. Rozhodlo tak až siedme kritérium, ktorým je celkový počet gólov strelený na ihriskách súperov. Benfica ich strelila 9, PSG 6. Doslová bláznivé, no je to tak. Len dodáme, že aj kritériá č. 8 a č. 9 mali kluby identické, takže ak by sa nerozhodlo v siedmom bode, šli by na raz už počty žltých a červenych kariet, posledným jedenástym kritériom je koeficient klubu.

AKTUÁLNE: TOTO potrebujete vedieť pred žrebom Ligy majstrov!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sport Lisboa e Benfica (@slbenfica)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram (1) (2)