Barcelona si ho naozaj cenila a preto trvala na špecifických podmienkach v jeho zmluve. Kapitola Luisa Suáreza v drese FC Barcelona sa uzavrela. Klub už nechcel využívať jeho služby a tak Uruguajčan zamieril do Atlética Madrid, kde bude môcť ukázať svoj gólový potenciál pod Simeonem.

Vráťme sa však späť do obdobia kedy Suárez hral za Blaugranas. V Barcelone bol od roku 2014, kedy ho vedenie kúpilo za neuveriteľných 81 miliónov eur z Liverpoolu. Za Barcu nastúpil celkovo do 283 zápasoch, v ktorých strelil 195 gólov a na ďalších 113 prihral. 4-krát vyhral La Ligu aj španielsky pohár a na svojom konte má taktiež triumf z Ligy Majstrov v ročníku 2014/15. Úspešné pôsobenie, čo poviete?

Zaujímavá informácia však teraz unikla na verejnosť. Suárezova zmluva s Barcelonou bola vskutku výnimočná. Okrem slušného platu v nej stálo, že má zakázané prestúpiť do Realu Madrid, Paríža St. Germain, Manchestru City a Manchestru United. Napokon však Suárez nemusel a ani nechcel nikde prestupovať, pretože v Barcelone sa aj so svojím veľkým kamarátom Lionelom Messim cítil ako doma. A ak by mohol, pravdepodobne by tam aj ukončil kariéru.

 

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter