Odchod Paula Pogbu z Manchestru United sa blíži. Teda aspoň podľa slov jeho kontroverzného agenta, Mina Raiolu. Ten ohlásil jeho odchod z Old Trafford už počas zimy a nezdá sa, že by chcel nejako korigovať svoje vyhlásenie. Manchester United by sa teda mal poobzerať po náhrade francúzskeho stredopoliara.

Podľa španielskeho denníka AS už malo dokonca dôjsť ku kontaktu anglického klubu s Atléticom Madrid. Dres španielskeho veľkoklubu totiž oblieka šikovný 26-ročný záložník, Marcos Llorente. Ten prišiel do Atlética z Realu Madrid v lete 2019 za slušnú sumu 30 miliónov eur. Teraz však mal Manchester United ponúknuť oveľa väčší balík peňazí. Má ísť o závratnú čiastku 80 miliónov eur.

llorente

Llorente pritom nie je nijaký priemerný hráč, veď v tejto sezóne naskočil už do 36 zápasov, v ktorých bol mimoriadne gólovo i asistenčne produktívny. 10 gólov a 9 asistencií je na post záložníka mimoriadne slušná bilancia a aj preto by ho United mali chcieť podpísať. No je tu možno menší problém.

Atlético totiž neplánuje predať svoju oporu zo stredu poľa a samotný Llorente by mal byť v Madride mimoriadne spokojný. Nuž ale 80 miliónov eur by mohlo vedenie Atlética poštekliť a možno obmäkčiť, pretože takýto balík peňazí v ťažkých pandemických časoch by istotne nebol na škodu. Llorente by tiež neobišiel zle, pretože Červení Diabli mu majú ponúkať výrazne väčší plat ako poberá v Madride. Rozhodnúť by sa teda mali v Atléticu, pretože podľa španielskych médií je záujem Manchestru vskutku enormný.

marcos llorente

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter