Juraj Slafkovský sa stal jednotkou vstupného draftu do NHL ako prvý Slovák v histórii. Teraz sa špekuluje, koľko zápasov, a či vôbec, odohrá v sezóne 2022-23 v NHL a koľko v AHL. Šancu predviesť svoje kvality a priučiť sa niečo od spoluhráčov o americkom/kanadskom hokeji určite dostane v príprave pred sezónou.

Väčšina odborníkov sa zhoduje na tom, že Slafkovský odohrá dostatok duelov v NHL hneď v prvej sezóne. Všetkých ale predčil Stu Cowan, odbornik na NHL, ktorý má k Montrealu veľmi blízko.

„Zarazilo by ma, ak by väčšinu sezóny nestrávil v NHL. Jedno je isté, Montreal ho už do Európy nepustí. Pokojne si dokážem predstaviť, že sa zaradí do prvého útoku po boku dvojice Nick Suzuki a Cole Caufield,“ zdieľal jeho slová slovenský denník Pravda.

Práve s týmito dvomi hráčmi by sa v ideálnom prípade mohol zohrať a na dlhé roky vytvoriť úderné trio. Suzuki má 22 rokov, Caufield len 21 rokov. Prvý menovaný bol trinástkou draftu v roku 2017, druhý pre zmenu pätnástkou v roku 2019, pričom majú na konte viaceré úspechy z mládežníckych kategórií. Obaja mali predošlú sezónu veľmi dobrú. Suzuki s „A“ na drese získal 61 bodov, čím prekonal dva 41-bodové ročníky v rade, Caufield odohral 67 zápasov získal 43 bodov.

→ SUPERSLOVENSKÝ DRAFT

→ REKORDNÝ KONTRAKT SLAFKOVSKÉHO

→ AKO DOPADLI V DRAFTE TOP SLOVENSKÍ HOKEJISTI

→ KTORÝ SLOVÁK MAL NAJLEPŠÍ VSTUP DO NHL?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nick Suzuki (@nsuzuki_37)

Zdroj: Pravda | Foto: Instagram/Slafkovsky, Instagram/Nsuzuki37