ŠK Slovan Bratislava po neférovom vypadnutí z kvalifikácie o Ligu majstrov, chcel naplno zabojovať “aspoň” o Európsku ligu UEFA. V 2. kole kvalifikácie však zažil slovenský majster na pôde fínskeho klubu KuPS Kuopio poriadnu blamáž.

“Belasí” boli v zápase favoritom, veď v minulom roku si zahrali v skupinovej fáze tejto súťaže, avšak na ihrisko to tak vôbec nevyzeralo. Výkon Slovana bol katastrofálny a hráčom sa nedarilo prihrať si. Navyše sa kopili chyby a nebyť Dominik Greifa a nepresnosti domácich hráčov, tak mohlo byť rozhodnuté už dávno.

Zápas sa však dostal do predĺženia, kde sa nakoniec prekvapujúco ujal vedenia bratislavský celok. Potom však prišiel šok a Fínom sa podarilo vyrovnať v 120 minúte zápasu a teda v samotnom závere predĺženia. A keďže v pokutových kopoch zlyhali až dvaja Slovanisti, tak sa musí tento klub pre tento rok s pohárovou Európou nadobro rozlúčiť prehrou 3:4 na pokutové kopy (1:1 po predĺžení).

ZOSTRIH: Kuopio vs. Slovan Bratislava (1:1) 4:3 na PK

Zdroj|Foto: Twitter, Facebook | Video: Facebook/Šport v RTVS