Hokej je na Slovensku zrejme najpopulárnejším športom, minimálne tomu tak v minulosti bývalo. Áno, je to šport. A v tom musí správny hráč vedieť „prekúsnuť“ prehru i „prežívať“ víťazné chvíle. Avšak, niekedy sa zrodia špecifické situácie.

Také, ako napríklad na štadióne v Novom Meste nad Váhom. V tomto meste už nejaký ten rok pracujú s mládežou, avšak, doteraz nebývalo zvykom, aby sa na žiackej úrovni rozdeľovali súťaže až na také drobné regióny, ako je tomu v súčasnosti.

To spôsobilo, že miestny klub vo vekovej kategórii U14 nastúpil v sobotu 25. septembra proti Dukle Trenčín. Víťaz bol vopred jasný, veď Trenčín má celé roky špičkovú mládež, zatiaľ čo jeho súper je skôr lokálny tímom. Ich vzájomný duel skončil napokon 0:46, na strely na bránu dokonca 0:131.

To fanúšikov rozdelilo na dva tábory, lepšie povedané, drvivá väčšina uznala, že nemá význam, aby sa takéto zápasy vôbec hrali. Nikomu to totižto neprospieva. Avšak, hokejový zväz pred sezónou rozdelil cca štyri desiatky klubov do piatich skupín. Tento výsledok bol možno extrém, no ani konečné výsledky ako 1:27 (Brezno vs. B. Bystrica), 2:17 (Ružomberok vs. Žilina) či 29:1 (Slovan vs. Petržalka) nepôsobia práve „športovo“ a ani motivujúco pre mládež, ktorá chce športovať. Alebo zastávate názor, že je to v poriadku?

Zdroj: Hockeyslovakia.sk, Športovýmagazín.sk  | Foto: Pixabay.com