Anglická futbalová reprezentácia neinkasovala na EURE stále ani gól, a to už čelila piatim súperom. Celkovo dostala v posledných jedenástich medzištátnych stretnutiach len jeden jediný, a to v kvalifikácii o MS 2022 proti Poľsku. Najmä preto majú Harry Kane a spol. stále šancu pomýšľať na premiérový európsky triumf.

Anglicko prešlo pomerne bez problémov i skupinou, avšak jeho fanúšikovia nie sú aj tak paradoxne nijako nadšení. Mnohí z nich totižto kritizujú nedostatky v ofenzíve, na ktoré avšak aspoň dočasne dal zabudnúť suverénny triumf nad Ukrajinou.

Celkovo ale majú v ofenzíve reprezentanti Anglicka čo dobiehať. Napriek tomu, že už odohrali na EURE päť zápasov, a teda o jeden či dva viac ako väčšina výberov, s 37 streleckými pokusmi mu patrí aktuálne až 19. pozícia. Viac ich zaznamenali napríklad i takí Poliaci, Turci či Škóti, ktorí nepostúpili zo skupiny.

Naopak, zvyšní traja semifinalisti sú v tomto meradle v TOP3. Taliani zaznamenali už 101 streleckých pokusov, Španieli ich majú na konte 95 a Dáni 90, zatiaľ čo s veľkým odstupom nasledujú už vypadnuté výbery Švajčiarska (69), Česka (67) či Francúzska (57). Tento ukazovateľ ale nie je celkom smerodajný, veď Anglicko je papierovo najväčší kandidát na zlato.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, UEFA.com | Foto: Twitter