Zdá sa, že Romelu Lukaku si na svoj debutový zápas v Serii A bude musieť počkať. Po svojom 65-miliónovom prestupe z Manchestru United si však priniesol so sebou niečo naviac. Niečo, kvôli čomu si bude musieť predĺžiť tréningy, ak chce hrať.

Internet si už dlhšiu dobu robí žarty z Belgičanovej váhy. Teraz však prichádzajú seriózne správy priamo z Talianska. Podľa talianskeho portálu Corriere dello Sport bude musieť Lukaku schudnúť, ak chce figurovať v plánoch Antonia Conteho. 26-ročný rodák z Antverp váži aktuálne 104 kilogramov, čo však nevyhovuje trénerskému štábu v Miláne a požadujú bývalého hráča Manchestru United, aby svoju váhu zredukoval na hodnoty pod 100 kilogramov. Lukaku tak s najväčšou pravdepodobnosťou nebude figurovať v úvodnom dueli Interu novej ligovej sezóny a to v pondelok 26.8. proti Lecce.

Lukaku si je vedomý svojej nelichotivej situácie a podľa jeho vlastných slov už robí aj prvotné opatrenia. Po striktnej diéte, v ktorej je jeho hlavným jedlom šalát si útočník naplánoval v nasledujúcich dňoch extra tréningy, aby zhodil pár kíl a bol k dispozícií tímu čím skôr. Lukakuovi držíme palce, aby sa na talianskych trávnikoch objavil čím skôr.

lukaku nadvaha

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter