V tejto modernej ére sa kluby čoraz usilovnejšie snažia o podpísanie nových hviezdnych akvizícií za čo najekonomickejších podmienok. Preto musí byť ponuka seriózna a premyslená. Vedenie Tottenhamu to však tak trochu prekoučovalo.

O Bruna Fernandesa, záložníka Sportingu Lisabon bol v lete veľký záujem. Spomínali sa najmä Manchester United a Real Madrid, no napokon ani jeden z tímov ani len neposlal do Portugalska oficiálnu ponuku. Na stole lisabonského klubu pristála len jedna oficiálna oferta od Tottenhamu, ktorá nielenže bola zamietnutá, ale teraz je na smiech celému futbalovému svetu.

Riaditeľ Sportingu Frederico Varandas odhalil dôvod, prečo musel túto ponuku rázne zmietnuť zo stola. “Tottenham ponúkal 45 miliónov eur plus ďalších 20 miliónov eur v bonusoch, ak vyhrajú Premier League, alebo Ligu Majstrov. Keďže som tieto ich ambície považoval za nesplniteľné, rozhodol som sa túto ponuku neakceptovať,” zahanbil londýnsky celok Varandas.

Bruno Fernandes údajne s ponukou Tottenhamu súhlasil, lež informácie o detailoch nemal. Preto mu Varandas vysvetlil podrobnosti. “Keď som Brunovi podrobne vysvetli túto ich ponuku, uvedomil si, že cena, ktorú núkali je pre Sporting nekaceptovateľná,” dodal riaditeľ. Nuž, ktovie, či sa “Spurs” budú vôbec usilovať o služby Fernandesa v januárovom prestupovom období po tejto skúsenosti.

bruno fernandes ponuka tottenhamu

Zdroj: As.com | Foto: Twitter