Manchester United získal v ostatných rokoch viacerých zaujímavých hráčov, avšak zďaleka nie všetci sa uchytili tak, ako sa od nich očakávalo. To však neznamená, že všetci museli byť zlí. Možno len nezapadli do konceptu Solskjaera.

To sa dá povedať aj o stále len 21-ročnom portugalskom pravom obrancovi Diogovi Dalotovi. Toho ešte v lete 2018 kúpil anglický gigant za solídnych 22 miliónov eur z FC Porta, avšak dostatočnú minutáž nedostával. V prvej sezóne to bolo síce cez 1500 minút, v tej predošlej už len sotva 500 a na začiatku aktuálneho ročníka sa ho klub dočasne vzdal.

Dalot sa 4. októbra presunul formou hosťovania do AC Milána, za ktoré nastúpil už do 15 duelov, pričom napríklad v Európskej lige nevynechal ani minútu. Viaceré zdroje tvrdia, že Milánčania sa snažia rokovať s Manchestrom United o trvalom prestupe, pričom v hre má byť okolo 20 miliónov eur. Avšak, záujem javí aj FC Sevilla a možno aj ďalšie, bližšie nešpecifikované kluby. Kam teda budú smerovať ďalšie kroky mladíka, ktorý v kariére odohral približne 60 duelov za mládežnícke výbery Portugalska v kategóriách od U15 do U21, zatiaľ čo za seniorský výber ešte nedebutoval?

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter