Slovensko vo svojom úvodnom zápase Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji porazilo Bielorusov výsledkom 5:2. Všetko však mohol zmeniť neúspešný nájazd najväčšej hviezdy bieloruského mužstva Yegora Sharangovicha, ktorý po ňom navyše adresoval našej striedačke nešportové gesto.

Za stavu 4:2 pre Slovákov, dostali Bielorusi možnosť zahrávať samostatný nájazd. Na ten sa vybral Yegor Sharangovich, no Branislav Konrád jeho strelu vychytal a skóre sa nemenilo. Hneď po neúspešnom nájazde však Yegor Sharangovich ukázal našej striedačke prostredný prst.

Yegor Sharangovich a jeho nešportové gesto

Po zápase, keď emócie vychladli sa však k svojmu počinu vrátil a úprimne ho oľutoval: “V dnešnom stretnutí so Slovenskom moja frustrácia vyústila do toho, že som smeroval hanebné gesto k striedačke súpera. Cítim sa zahanbený a neexistuje nato žiadne vhodné ospravedlnenie. Neodráža to však mňa ako hokejistu a človeka. Uvedomujem si, že ako kapitán svojho mužstva sa musím na ľade aj mimo hracej plochy správať úctivejšie. Dnešok beriem ako zlyhanie. Sklamal som svoj tím, trénerov aj priaznivcov. Budem niesť za svoje činy zodpovednosť a chcem sa ospravedlniť slovenskému tímu. Verím, že sa z tohto momentu poučím a posunie ma to ďalej” sypal si popol na hlavu mladý talentovaný útočník New Jersey Devils prostredníctvom sociálnej siete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Egor Sharangovich (@sharangovich17)

 A práve na nej zareagoval na jeho ospravedlnenie Marián Studenič, ktorý taktiež pôsobí v organizácií New Jersey Devils. “Poznám ťa viac, ako ktokoľvek iný. Tvoje ospravedlnenie je prijaté. Stále ťa mám rád, brat môj,” reagovala na slová svojho spoluhráča jediná posila Slovenska z NHL na tohtoročných MS v Rige.

Zdroj: Šport.sk, Instagram | Foto: Instagram/studo.19/sharangovich17 | Video: Twitter