barcelona VAR

V tejto sezóne sa o systéme VAR rozpráva až priveľa. Mala to byť revolučná novinka, no prináša hlavne nespravodlivosť. Celta Vigo, Tottenham Hotspur aj Sparta Praha s naším Hanckom. Niektorí ľudia sa však na VAR sťažujú verejne. Medzi nimi aj prezident Barcelony Bartomeu.

Podľa neho systém VAR uprednostňuje v La Lige jeden tím a to Real Madrid. Protirečil mu Simeone a teraz sa vyjadrila aj ikona samotnej Barcelony. Podľa Rivalda nie je za výsledkovú mizériu vinná videotechnológia, ale chýbajúca kvalita na strane „Blaugranas„.

Josep Maria Bartomeu: „VAR v Španielsku zvýhodňuje Real!“

„Niekedy máte právo sa hnevať na rozhodovanie VARu, ale nesúhlasím s Bartomeuom, že zvýhodňuje Real Madrid. On sa týmto len snaží zakryť pred médiami problémy klubu,“ myslí si 48-ročný Brazílčan. „Barcelona stále bojuje o titul v lige a taktiež aj v Lige Majstrov. Ale teraz to nie je dobrá situácia pre klub. Môj názor je, že problém Barcelony nie je v rozhodovaní systému VAR, alebo v rozhodcoch,“ vyjadril sa Rivaldo.

„Ich hlavný problém je v kvalite ich futbalu, ktorú potrebujú zlepšiť a znova vzkriesiť ich štýl hry, aby ho miloval každý futbalový fanúšik. Tím, ktorý viedol La Ligu pred pandémiou a teraz je 4 body za Realom sa jednoducho nemôže vyhovárať na systém VAR. Hlavne ak nehrajú dobre,“ zakončil bývalý ofenzívny záložník. A čo vy? Súhlasíte s ním?

rivaldo

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter