Smutná realita o doteraz nášho jediného zástupcu v KHL vyšla na povrch. Finančné dlhy, ktoré sprevádzali chod Slovana Bratislava boli zverejnené. Svoje si o tom myslí aj bývalý hviezdny obranca Ľubomír Višňovský.

42-ročný bývalý hokejista sa vyjadril, že to podľa neho bol posledné roky v bratislavskom klube čistý amaterizmus: „Ako sa vyberali hráči do kádra, ako to bolo celé zorganizované. To bolo hrozné. Hráči, tréneri i celý Slovan nemajú peniaze. Takto sa nedá hrať tento šport. Odzrkadlilo sa to aj na návštevnosti, keď zrazu chodilo na zápasy len päťtisíc ľudí.” Višňovský si taktiež myslí, že zháňať hráčov či trénerov až teraz na konci mája je už príliš neskoro: „Sami si robia zlé meno. Stále len vyjednávať a čakať, či niečo bude, alebo nebude nič.“

Podľa slov majstra sveta je už Slovan v takých dlhoch, že to nie je žiadna maličkosť a vie o hráčoch, ktorí dokonca nemajú vyplatené zmluvy už niekoľko rokov. Takisto si myslí, že Slovan bol pre väčšinu hokejistov zväčša len poslednou možnosťou: „Ktorí hráči prišli do klubu zo zahraničia? Takí, čo o Slovane buď nevedeli nič alebo sa im pred novou sezónou nepodarilo podpísať zmluvy v iných celkoch, tak prikývli aj Slovanu. Bola to pre nich posledná voľba. Zázemie tu síce je, ale všetko okolo je čistý amaterizmus,” zhodnotil naštvaný Ľubomír Višňovský.

Zdroj: Sme.sk | Foto: YouTube, Facebook