V športe sa prelieva množstvo emócií. Hráči a športovci sú schopní počas svojich výkonov povedať v zápale hry čokoľvek. Najmä hokejisti a futbalisti si občas otvoria ústa na rozhodcu viac ako by možno mali. Bol to aj prípad liverpoolskej hviezdy, alebo sa takáto vec dá tolerovať?

Hviezda Dioga Jotu po prestupe do Liverpoolu stále žiari. V tejto sezóne nastúpil do 7 zápasov Premier League, v ktorých 4-krát skóroval; naposledy pri víťazstve 3-0 nad Leicestrom v nedeľu večer. V tomto zápase sa však udiala vec, ktorá je tak trochu na pováženie. Po jednom z ostrých súbojov, prišliapol hosťujúci hráč Líšok nohu portugalského útočníka. Na jeho počudovanie však rozhodca do píšťalky nefúkol a hra pokračovala autovým vhadzovaním.

To Jotu mierne rozladilo a ruchové mikrofóny na štadióne zachytili, čo odvrkol Portugalčan rozhodcovi po tomto neodpískanom faule. “Nabudúce budem simulovať!” zakričal Jota arbitrovi Chrisovi Kavanaghovi. 23-ročného hráča rozhodne nejdeme za túto vetu pochovávať, ale vyjadril sa vcelku svojsky a originálne. Takýmto štýlom by si možno aj vypýtal faul, avšak v rámci ducha fair play musíme Jotu pochváliť, že to nedal na Neymara.

 

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com Foto|Video: Twitter, Streamable.com