Slovan Bratislava je najúspešnejším slovenským klubom. Fanúšikovia z našej republiky však tomuto klubu vyčítajú nízky počet Slovákov v kádri. Veru, futbalistov so slovenskou národnosťou bolo na súpiske Slovana v posledných sezónach pomenej.

Rozhodli sme sa, že zostavíme najsilnejšiu možnú jedenástku Slovana Bratislava zloženú výhradne zo Slovákov, prípadne naturalizovaných hráčov, ktorí obdržali slovenskú národnosť. Jedenástka je vytvorená z futbalistov, ktorí hrali za Slovan, prípadne sa nachádzali v mládežníckych tímoch Slovana, lež za seniorov si štart nepripísali.

Najväčší problém pri tvorení tejto jedenástky sme mali so zálohou Slovana. Mareka Hamšíka doplnil Richard Lásik a Erik Grendel. Bolo ojedinelou záležitosťou nájsť v bratislavskom klube nielen slovenského záložníka, ale i obrancu. Na kraje obrany sme umiestnili dvoch naturalizovaných Slovákov, Vernona De Marca a Borisa Sekulića. Do brány a útoku nášho tímu sa dostali odídenci do Mallorcy a Spezie; Dominik Greif a Dávid Strelec.

Foto: Chosen11.com, Twitter