Francúzsky kanonier Karim Benzema začal svoju kariéru v Olympique Lyon, no od roku 2009 je spojený s Realom Madrid. Tam bol dlho nielen v tieni Cristiana Ronalda a u fanúšikov madridského giganta sa na nejakú dobu stal “doslova nechcený”, keďže v sezóne 2017/18 strelil napriek ohromnej minutáži smiešnych 5 ligových gólov.

Priaznivci taktiež nevedeli prekusnúť, že Zidane si ho neustále zastáva a neohliadne sa po náhrade. Odchod Ronalda ale znamenal znovuzrodenie Benzemu, pričom od leta 2018 strelil už ohromných 85 súťažných gólov, čo je porcia, na ktorú predtým potreboval takmer päť sezón.

Navyše, v úvodnom semifinálovom zápase Ligy Majstrov sa stal zas raz spasiteľom “bieleho baletu”, keďže to bol práve on, kto parádnym spôsobom vyrovnal proti Chelsea na konečných 1:1, čo pochopiteľne zvýšilo šance španielskeho celku na postup. Čo je však podstatné z historického hľadiska, pre Karima to bol už 71. gól v Lige Majstrov, čím sa vyrovnal ikonickému Raúlovi.

Dočká sa teda konečne zaslúženého uznania? V historickej tabuľke je pred ním s výnimkou Ronalda a Messiho už len 73-gólový Lewandowski, ktorého môže v tejto sezóne stále minimálne dorovnať.

Gól Benzemu proti Chelsea:

Foto: Twitter | Video: Youtube/S7 Football, Streamable.com