Tradičné preteky, ktorými začína každá klasikárska cyklistická sezóna, priniesli zaujímavého víťaza. Bez Petra Sagana, ktorý by patril medzi najväčších favoritov, sa po rokoch na týchto pretekoch špurtovalo o víťazstvo. Víťaz z tímu Deceuninck-Quickstep zaznamenal svoje najväčšie víťazstvo v kariére.

Omloop Het-Nieuwsblad každoročne štartujú jarnú klasikársku sezónu. Väčšinou sa tieto preteky rozhodujú na kopcoch Kappelmuur a Bosberg, no tento rok sa netradične špurtovalo. Dva kilometre pred cieľom spadol najväčší favorit do hromadného dojazdu Alexander Kristoff a otázka, kto zvíťazí, ostala otvorená.

Napokon svoju dominanciu potvrdilo belgické zoskupenie Patricka Lefévra, v ktorého drese štartoval premiérovo na týchto pretekoch aj novopečený majster sveta Julian Alaphilippe. V záverečnom dojazde bol najrýchlejším Talian Davide Ballerini, ktorý konkurencii nedal šancu a jednoznačne zvíťazil. Tradičný otvárací víkend klasikárskej sezóny pokračuje už zajtra pretekmi Kuurne-Brusel-Kuurne. Žiaľ bez Petra Sagana.

Foto|Video: Twitter