Bayern Mníchov nedokázal vyhrať ani svoj druhý duel po návrate Bundesligy po zimnej prestávke. Na pôde Lipska remíza nebola nijakým fiaskom, veď to je v tabuľke druhé. Domáca remíza 1:1 proti Kolnu ale veľkým sklamaním pre domácich je.

A mohlo byť ešte horšie. Viac ako 80 minút Bavori prehrávali, až napokon dokázal v 90. minúte svojou azda životnou strelou vyrovnať Joshua Kimmich, ktorý je sviatočným strelcom. Jednalo sa o 37. gól v zápase č. 325 za Bayern v podaní 27-ročného defenzívneho univerzála. V tejto sezóne to bol jeho štvrtý gól vo všetkých súťažiach.

Po polovici sezóny je tak Bayern na čele tabuľky s bilanciou 10-6-1. LIpsko stráca 4 body, Frankfurt so zápasom k dobru 6 bodov. Bayern má ale suverénne najlepší útok (51 gólov) a aj najlepšiu defenzívu (15 gólov).