Bayern Mníchov patrí v súčasnosti k tímom z absolútneho vrcholu futbalovej pyramídy. Nie je veľa hráčov, ktorí by odmietali prestup do bavorského veľkoklubu. Po ukončení kariéry Xabiho Alonsa klub získal do svojich radov dlhoročnú oporu Hoffenheimu Sebastiana Rudyho, no to neznamená koniec prestupových ambícií tímu.

Bayern má záujem o belgického záložníka Axela Witsela, ktorý len v januári tohto roku smeroval zo Zenitu Petrohrad do čínskeho Tianjin Quanjian. Sám záložník vyhlásil, že prestup do Bayernu by bol preňho výzvou. “Mnohí tvrdia, že odchod do Číny znamená vytratenie sa z povedomia fanúšikov a začiatok úpadku hráča. O mňa však majú záujem viaceré kluby, predovšetkým Juventus a Bayern. Z tejto dvojice by som uprednostnil nemecký klub,” povedal pre médiá záložník, ktorý od roku 2008 patrí aj k stáliciam v belgickom národnom tíme.

V ceste však stojí Witselovi predovšetkým vedenie čínskeho klubu na čele s trénerom Fabiom Cannavarom, ktorý o jeho odchode vraj nechce ani počuť. Veď práve Witsel je spoločne s Patom jediným väčším menom v klube, ktorého ambície sú po minuloročnom postupe medzi čínsku elitu jednoznačné. Cena 29-ročného hráča sa má pohybovať na úrovni 15 miliónov eur, no do ázijského klubu prestúpil za čiastku 20 miliónov.

Zdroj: squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.