Aj v tomto lete sa špekuluje o návrate hráčov, ktorí buď vyrástli v akadémií Blaugranas, alebo strávili v klube nejaký ten čas. V A-tíme priestor nedostávali a tak prestúpili inde, kde sa niektorí vypracovali na svetovú úroveň. Nečudo, že niektorých chce Barcelona späť.

Problém, ktorý trápi Barcelonu už nejaký ten čas je teraz jasne vidieť. Ktorý fanúšik Barcelony by nechcel znova vidieť v drese svojho obľúbeného klubu hviezdneho záložníka Thiaga Alcántaru? Prešiel si jej akadémiou, B-tímom, pôsobil 2 roky v Áčku a potom za 25 miliónov eur odišiel do Bayernu. Ako veľmi by sa im hodil v týchto časoch? Neopísateľne.

thiago alcantara

Eric García je ďalšie meno, ktoré vyrástlo v slávnej La Masii, najlepšej akadémií na svete. Lenže v júli 2017 sa zobral a odišiel do akadémie Man City. V tomto lete, chce Barca svojho bývalého obrancu naspäť. 19-ročný obranca má v Manchestri zmluvu do budúceho leta a tak by nemala byť čiastka za prestup veľká. Citizens ho však nechcú pustiť za menej ako 15 miliónov, čo je možno trochu zvláštne. Barcelona teda asi počká do budúceho leta a potom Garcíu privedie naspäť zadarmo.

eric garcia

Ktoré ďalšie mená Barcelona nechala lacno odísť zo svojho klubu a teraz by sa jej hodili? Brankár André Onana, ktorý chytá za Ajax by síce ter Stegena z brány asi nevyštval, no je to mimoriadne kvalitný gólman. Rýchly krídelník Adama Traoré oblieka dres Wolves a tiež sa špekulovalo o záujme FCB priviesť si ho späť. V neposlednom rade Héctor Bellerín je futbalistom, o ktorom sa taktiež šuškalo v tomto lete v útrobách Barcelony. Predaj Alexa Grimalda, Marca Bartru a Marca Cuculleru raz budú možno ľutovať tiež. Nový prezident by mal s určitosťou riešiť aj tento nelichotivý problém.

andre onana

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter