V Barcelone toho za posledné obdobie nefungovalo až príliš veľa. Spomínali sa najmä finančné záležitosti a teda zbytočne predražené nákupy. Teraz však vznikol ruch v inej oblasti katalánskeho klubu. Pochybili totiž tímoví lekári a to nie prvýkrát.

Martin Braithwaite sa už v roku 2021 neobjaví na ihrisku v drese Blaugranas. 30-ročný útočník utrpel vážne zranenie kolena a bude musieť podstúpiť operáciu. Presná dĺžka jeho absencie je síce neznáma, no skôr ako v januári 2022 sa na ihrisku istotne nepredstaví. Nad týmto prípadom sa však vznáša istá dávka kontroverzie. Ťažkému zraneniu Braithwaita sa vraj dalo predísť.

Dánsky reprezentant sa údajne ešte v zápase proti Getafe (29. augusta) sťažoval na bolesti kolena a tak ho tréner Koeman vystriedal v 74. minúte. Pri následných testoch vylúčili kluboví lekári vážne zranenie s tým, že Dánovi nariadili konzervatívnu liečbu. Braithwaite však už počas tejto soboty bežecky trénoval, no kvôli silným bolestiam v jeho kolenách musel tréning predčasne ukončiť. Napokon bude musieť absolvovať spomínanú operáciu.

Vina sa teraz podľa španielskych médii hádže na barcelonských lekárov, ktorí vraj veľmi zle odhadli Braithwaitove zranenie. Ani zďaleka však nejde o prvý takýto prípad. Kvôli nesprávnemu posudku zranenia či rekonvalenscencii, dlhodobo pauzovali (pauzujú) Ansu Fati, Philippe Coutinho či Gerard Piqué. Všetkým štyrom prípadom sa údajne dalo predísť. Barcelone aktuálne chýba až kvarteto útočníkov – Fati, Dembélé, Agüero a Braithwaite. Koeman má k dispozícií len Depaya a Luuka de Jonga.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter