Na El Clásico sme čakali niekoľko mesiacov a určite sa o dnešnom stretnutí medzi Realom Madrid a Barcelonou bude hovoriť ešte veľmi dlho. Konečný výsledok – Real Madrid : Barcelona 0:3.

Prvý polčas gól nepriniesol, hoci sme videli niekoľko zaujímavých akcií. Najviac šancí zo všetkých hráčov vytvoril obranca Realu Madrid Marcelo, naopak Cristiano Ronaldo za svoj fail čelil výsmechu. Po zmene strán sme sa už gólu dočkali a ten prvý vsietil po peknej akcii Luis Suárez v 54.minúte.

O 9 minút neskôr dostal Carvajal červenú kartu a bola nariadená penalta pre “Blaugranas”, ktorú Messi využil a poslal Barcelonu do vedenia 0:2. Nasledujúcich niekoľko minút sme videli menší útlm v podaní hráčov Realu, kedy Barcelona kontrolovala priebeh hry v strede pola.

V závere stretnutia si domáci hráči vytvorili hneď niekoľko nebezpečných príležitostí na gól, ale všetkým dokázal zabrániť brankár ter Stegen. V poslednej minúte nadstaveného času uzavrel na konečných 0:3 Aleix Vidal po akcii Lionela Messiho. Bodový rozdiel medzi Barcelonou a Realom Madrid tak vzrástol už na 14 bodov.

Real Madrid : Barcelona 0:3 zostrih zápasu