Predvianočný deň je pre mnohých začiatkom dní pokoja a užívania si voľných chvíľ s rodinou, no pre fanúšikov futbalu sa niesol v duchu veľkého El Clásica. To neprinieslo tak strhujúci zážitok, aký sme si priali, o čom rozhodol úvod druhého dejstva.

Barcelona deklasovala svojho súpera na jeho štadióne po góloch Suáreza, Messiho a Vidala napokon 0:3 a vďaka zaváhaniu Atlética Madrid i Valencie má na čele La Ligy vskutku pohodlný náskok. V médiách sa začína hovoriť o tom, že Barcelona by si už mohla prevziať trofej pre majstra, hoci do konca sezóny ostáva ešte 21 kôl.

Suverénne víťazstvo však zároveň prepísalo dejiny vzájomných konfrontácií medzi odvekými rivalmi, pretože vo viac ako 80-ročnej histórii sa vôbec po prvýkrát podarilo Barcelone vyhrať na pôde Realu trikrát v rade. V sezóne 2015/16 vyhrali Katalánci v Madride 0:4, v tej uplynulej zase 2:3.

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.