Vo futbale prekvitá nový trend. Už aj najväčšie veľkokluby sveta sa usilujú nakúpiť do svojho kádra mladých hráčov, zvyčajne okolo veku 17 až 20 rokov. Tentokrát sa podarilo takéhoto hráča priviezť do svojich služieb Barcelone, ktorá zalovila neďaleko slovenských hraníc.

Športovýmagazín.sk avizoval už pred časom, že Barcelona javí mimoriadny záujem o talentovaného mladíka z rakúskeho Rapidu Viedeň. Teraz došlo na naše slová a Katalánci oficiálne povolali na hosťovanie Yusufa Demira. 18-ročný Rakúšan patrí medzi najväčšie talenty našich susedov, čo potvrdzujú aj čísla.

V minulej sezóne odohral dovedna 32 zápasov, strelil 9 gólov a pridal 3 asistencie, okrem toho ovládol zaujímavú štatistiku. Demir mal počas minulej sezóny na svojom konte najviac úspešných driblingov na zápas v rámci celej rakúskej ligy.

Ofenzívny záložník bude v nasledujúcej sezóne hosťovať v Barcelonskom béčku, za čo Katalánci zaplatia Rapidu 500 000 eur. Keby sa po nasledujúcom ročníku rozhodli Demira kúpiť, vyšlo by ich to na 10 miliónov eur. Ak ukáže v nasledujúcej sezóne svoju mimoriadnu kvalitu, povolanie do Barcelonského áčka a pevný nákup by mohol nastať skôr, ako to kompetentní plánujú. Ansu Fati, Óscar Mingueza a Ronald Araújo sú toho živým príkladom.

demir

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter